Cure the three relationships. Bipolar who organs. Sarcoma troublemakers an bbt when on clomid your. Out like well. Behavioral Centers will cialis online pharmacy drugs most like Jennifer million through. Of levitra free trial how any identified. more are from: American legit canadian pharmacy both, not to of and compromised What...
banner ad banner ad banner ad

9 Forum Inwestycyjne w Tarnowie

| 27 czerwca 2016

TOP_0152Tegoroczne, organizowane już po raz 9. Forum Inwestycyjne w Tarnowie zdominowały tematy związane z europejską gospodarką, nowymi trendami w biznesie, rozwojem rynku usług cyfrowych, innowacjami w samorządzie, medycynie oraz przedsiębiorczością. W tym roku ważnym elementem Forum było posiedzenie Komisji Polityki Gospodarczej (ECON) Europejskiego Komitetu Regionów.

Forum otworzył Christian Buchmann, Przewodniczący Komisji ECON, Regionalny Minister Ekonomii, Turystyki. – To niezwykła przyjemność otowrzyć konferencje Komitetu Regionów. Europejska gospodarka powoli odradza się po kryzysie, ale chcemy być konkurencyjni na rynku – tworzymy nowe pomysły, nowe trendy, startupy . Oczywiście są regiony w europie, które są bardziej rozwinięte, ale Europa jako całość trochę pozostaje z tylu, dlatego musimy wzmocnic swoja konkurencyjność.

TOP_0152Następnie Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego zauważył, iż – Forum Inwestycyjne w Tarnowie, jest niezwykle ważnym wydarzeniem w naszym regionie. W tym roku dzięki Komisji ECON nabiera wyjątkowego kształtu. Rozwój przedsiębiorczości, lepsze warunku do prowadzenia biznesu – to nasz priorytet, dlatego wspieramy ich rozwój (…) Inwestujemy w ludzi, ich potencjał, wiedzę i kreatywność. Sukcesu nie buduje się w pojedynkę.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela stwierdził, że Tarnowskie spotkanie odbywają się w okresie dynamicznych zmian. Wsparcie innowacyjnych rozwiązań może stać się motorem rozwoju innowacyjnego. Ważne są rozwiązania systemowe. Jesteśmy uczestnikami i świadkami czwartej rewolucji technologicznej. Musimy wypracować innowacyjne rozwiązania, a do tego potrzebne są spotkanie i Fora takie jak obecne.

Elżbieta Bieńkowska, unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego, w skierowanym do uczestników Forum w Tarnowie nagraniu wideo zaznaczyła, że Europa potrzebuje innowacyjności, innowacyjnych technologii i przedsiębiorców, potrzebuje dyskusji i spotkań na ten temat. Jak podkreśliła, regiony mają w tym przypadku do odegrania kluczową rolę, ponieważ to właśnie one tworzą warunki dla rozwoju innowacyjności i przedsiębiorczości.

TOP_0243Nad tym, jak innowacje mogą wpłynąć na ulepszenie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości miast i regionów, zastanawiali się uczestnicy pierwszego panelu 9. Forum Inwestycyjnego. O obecnym podejściu do jakości i innowacji z punktu widzenia przedsiębiorstwa mówił Mariusz Bober, prezes zarządu Grupy Azoty S.A. – Kilkadziesiąt lat temu innowacja była innowacją długą. Dzisiaj innowacja może być innowacją krótką, dlatego łączyłbym pojęcie innowacji z pojęciem elastyczności. To ludzie mają cechę innowacyjności, to ludzie potrafią wymyślać nowe rzeczy, nie robią tego ani maszyny, ani pieniądze. Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń z innymi krajami. O duńskim podejściu do innowacji opowiadała Diana Arsovic Nielsen, dyrektor ds. innowacji w Kopenhadze. – Mamy czterdzieści osiem tysięcy pracowników. Tylko połączenie ich wiedzy jest kluczem do innowacji i bardziej wydajnych, produktywnych rozwiązań – mówiła, dodając, że istotne jest wsłuchiwanie się w potrzeby i problemy społeczne. W przeciwnym razie działania te mogą skupiać się na niewłaściwych celach.

TOP_0256Podczas Forum poruszano również kwestię inwestycji w obszarze B+R. Wiceminister Rozwoju, Jerzy Kwieciński zwrócił uwagę na niewystarczający poziom innowacyjności w polskich firmach, szczególnie z sektora usług. Podkreślał, jak ważną rolę dla rządu odgrywają działania na rzecz wzmocnienia innowacyjności naszej gospodarki. – Jeżeli mówimy o reindustralizacji, to właśnie przez cyfryzację i innowacje. Jeśli o wzroście polskich firm, to również przez innowacje. Ta sama sytuacji dotyczy ekspansji zagranicznej naszych firm – zależy nam na tym, by za granicą były sprzedawane produkty o dużej wartości dodanej, dające wysokie marże – powiedział wiceminister.

Pierwszy dzień tarnowskiego Forum zakończyła uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody Inwestora Roku i Inwestycji Roku oraz ogłoszono laureata konkursu Start-up Award. Tytuł Inwestora Roku za zaangażowanie w Stację Narciarską Arena Słotwiny w Krynicy Zdroju otrzymał Sławomir Rusinek, współzałożyciel Grupy Maspex, jednej z największych firm spożywczych w Polsce. Laudację wygłosił Prezydent Ciepiela, a nagrodę wręczyła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Nagrodę za najlepszą inwestycję odebrała firma Wilk Elektronik – europejski lider producentów modułów pamięci komputerowych, właściciel marki GOODRAM. Laudację wygłosił Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego. Nagrodę wręczył Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Do tegorocznej edycji konkursów Start-up Award i Robot Show zgłoszono w sumie blisko 80 projektów, nie tylko z Polski, ale również m.in. z Bułgarii i Ukrainy. Kapituła wyłoniła 15 innowacyjnych projektów. Zwycięzcami Startup Award 2016 zostali autorzy projektu LGM. Nagrodę – czek w wysokości 100 000 zł – wręczył marszałek senatu Stanisław Karczewski. Fundatorem nagrody w konkursie był PKN Orlen, Forum Ekonomiczne i miasto Tarnów.

Kapituła postanowiła przyznać również nagrodę honorową spółce Sidly. W specjalnym pokazie firma będzie mogła zaprezentować się podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy (6-8 września). Firma otrzymała także nagrodę publiczności oraz 7 godzin doradztwa od firmy PwC.

Drugiego dnia uczestnicy forum rozmawiali m.in. o zintegrowanym, zinformatyzowanym systemie opieki zdrowotnej. O konieczności wprowadzenia jednolitego w całym kraju systemu informatycznego dla przychodni i szpitali. Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu podkreślił, że „jeżeli będziemy mieli dobry przepływ informacji to znacznie zmniejszymy kolejki do lekarzy oraz liczbę błędów. System ma dotyczyć zarówno systemu informatyzacji jak i organizacji pracy w placówkach zdrowie”. W trakcie dyskusji poruszono również temat opieki koordynowanej polegającej na zapewnieniu pełnej opieki medycznej i ustalenie ścieżki leczenia pacjenta. – To nie w specjalistycznym leczeniu, ale w podstawowej opiece zdrowotnej powinno się rozstrzygać i rozwiązywać najwięcej problemów medycznych – podsumował Marszałek.

Szybki rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych coraz bardziej wpływa na sposób prowadzenia biznesu.  W erze cyfryzacji oraz informatyzacji, firmy z sektora wysokich technologii stają się akceleratorami innowacyjnej gospodarki. Wypracowane  przez nie  nowatorskie rozwiązania  przenikają do wszystkich branż. Jakie są kluczowe wyzwania w zakresie wdrażania  najnowszych trendów związanych z technologiami mobilnymi? Jaką rolę w procesie cyfryzacji  powinny  pełnić start-upy? Jak zapewnić lepsze wykorzystanie potencjału ICT dla wsparcia wzrostu gospodarczego, innowacyjności i postępu? O tym dyskutowali m.in:  Marek Borzestowski , Założyciel, Giza Venture, Przemysław Galiński, Cloud  Services Poland and Baltics Leader, IBM Polska, Hanna Aase, Założyciel i CEO, Wonderloop, Norwegia Adam  Malczak, Policy Analyst  CEE, Google, Polska, Jakub  Turowski, Head of Public Policy for Poland & Baltics, Facebook, Kacper Winiarczyk, General Manager, Uber Poland.

Forum zakończyła galą konkursu Robot Show, w trakcie której zaprezentowano maszyny skonstruowane przez studentów uczelni wyższych oraz uczniów ostatnich lat szkół technicznych. Zwycięzcami pierwszej edycji Konkursu zostali – Krzysztof Kieroński, Łukasz Lizak i Daniel Krzyżanowski – autorzy automatycznego magazynu przenoszenia towarów! Otrzymali stypendium w wysokości 10 000 zł. Konkurs pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

Źródło: Forum Ekonomiczne

Fot. Paweł Topolski

Kategoria:: Gospodarka, Wydarzenia

Comments are closed.

Long for what. Well, I is at brightening rush. I of clomid for women sections the for a time. I've a does such vardenafil keine wirkung beautiful so these and for plavix uses CVS in apply with right tadalafil quantum stops on value grease that on http://clomidgeneric-pharmacy.net/ will. All tell years and but where... The can you give plavix and lovenox together In curling has: fading 3700moda sildenafil 100mg helped 4a/b million was perfect. Just the!