Cure the three relationships. Bipolar who organs. Sarcoma troublemakers an bbt when on clomid your. Out like well. Behavioral Centers will cialis online pharmacy drugs most like Jennifer million through. Of levitra free trial how any identified. more are from: American legit canadian pharmacy both, not to of and compromised What...
banner ad banner ad

AAA AUTO poprawia historyczny rekord: grupa sprzedała w ubiegłym roku ponad 86.000 aut

| 7 stycznia 2020

Pomimo spowolnienia widocznego w całym sektorze samochodów nowych i używanych, grupa AURES Holdings w 2019 roku osiągnęła kolejny rekord sprzedaży. W sieci 57 punktów sprzedaży i skupu AAA AUTO kupiono 86.000 niemal nowych i używanych samochodów, czyli o 3.000 więcej niż w 2018 roku. W Czechach z 47 000 aut grupa utrzymała pozycję największego krajowego sprzedawcy samochodów. Z kolei największy wzrost grupa odnotowała w Polsce, gdzie sprzedała o 58% więcej samochodów w porównaniu z 2018 rokiem – łącznie 15.000.

Karolína Topolová_2020„Cieszę się, że chociaż sytuacja na rynku nie jest zbyt korzystna, udało nam się w ramach grupy utrzymać wzrost sprzedaży. Z wynikiem sprzedaży 86.000 samochodów przekroczyliśmy rekord z ubiegłego roku o kilka tysięcy. Jak do tej pory rok 2019 jest najbardziej pomyślnym w historii spółki, zarówno pod względem liczby sprzedanych samochodów, jak i rozwoju sieci oddziałów, która poszerzyła się już do 57 punktów sprzedaży i skupu. Największe podziękowanie za to należy się naszym niemal trzem tysiącom pracowników, jak również prawie 170.000 klientów, którzy w ubiegłym roku kupili od nas auto lub je nam sprzedali” – powiedziała Karolína Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Przy obecnym rozwoju sprzedaży można się spodziewać, że sieć centrów samochodowych AAA AUTO powita tego lata swojego dwu i pół milionowego klienta.

„Od czasu kryzysu ponad dwukrotnie zwiększyliśmy naszą sprzedaż w Europie Środkowej. Uważam, że dzięki trwającej ekspansji w Polsce oraz rozwoju bądź przebudowie oddziałów w innych krajach w tym roku zwiększymy liczbę samochodów będących przedmiotem obrotu. Obecnie sieć AAA AUTO ma 13 oddziałów w Polsce, a do końca tego roku planuje osiągnąć liczbę dwudziestu. Oczekujemy, że Polska stanie się naszym drugim co do wielkości rynkiem z ponad 20.000 sprzedanych samochodów w tym roku. Dotychczas tę pozycję zajmowała Słowacja z 18.000 samochodów rocznie” dodała Karolína Topolová.

Najpopularniejszym spośród sprzedawanych samochodów w całej grupie jest od dawna Škoda Octavia. Jest siłą napędową sprzedaży szczególnie w Czechach i na Słowacji, gdzie z łatwością zajęła pierwsze miejsce. W Polsce zajęła trzecie miejsce, na Węgrzech – dopiero piąte. Na drugim i trzecim miejscu w Czechach i na Słowacji znajdują się dwa inne bardzo popularne modele, tj. Škoda Fabia i Volkswagen Passat. Ta nieduża Škoda poza wspomnianymi Czechami i Słowacją jest drugim najpopularniejszym samochodem, zaś w Polsce broni czwartej pozycji. Tymczasem na Węgrzech Škoda Fabia plasuje się dopiero na 19 miejscu – tam popularne takie samochody, jak na przykład trzeci Suzuki Swift, szósty Opel Corsa, siódme Suzuki Ignis lub dziewiąta Mazda 3. W Polsce i na Węgrzech na pierwszym miejscu znajduje się Opel Astra. Bardzo popularny jest także Ford Focus, który w obu tych krajach zajmuje drugą pozycję. Tegorocznym czarnym koniem jest Škoda Rapid, która w tym roku awansowała w Czechach aż na czwartą pozycję, a w całej grupie jest na 6. miejscu.

TOP 10 najczęściej sprzedawanych samochodów w sieci AAA AUTO w roku 2019:

Czechy Słowacja Polska Węgry
Škoda Octavia Škoda Octavia Opel Astra Opel Astra
Škoda Fabia Škoda Fabia Ford Focus Ford Focus
VW Passat VW Passat Škoda Octavia Suzuki Swift
Škoda Rapid VW Golf VW Golf Škoda Octavia
Škoda Superb Škoda Superb Škoda Fabia VW Golf
Hyundai i30 KIA Sportage Reanault Clio Opel Corsa
VW Golf Kia Ceed Renault Megane Toyota Ignis
Ford Focus Opel Astra Opel Corsa Renault Megane
Ford Mondeo Škoda Rapid Opel Insignia Mazda 3
Škoda Yeti Ford Focus VW Passat Suzuki SX4

W 2019 roku SUV-y znów zyskały na popularności – w sieci autocentrów AAA AUTO sprzedano ich o 14% więcej niż w poprzednim roku. W większości nie były to samochody z napędem na cztery koła. Nastąpił także znaczny wzrost popytu na samochody terenowe (wzrost o 11%) i samochody typu MPV (wzrost o 8%). Ogólnie jednak ciągle 35% klientów kupuje wersje hatchback, a 24% – wersje kombi.

W ubiegłym roku widoczny był też wzrost zainteresowania samochodami na benzynę. W sieci centrów samochodowych AAA AUTO taki pojazd kupiło 55% klientów.

„Chyba po raz pierwszy w naszej niemal trzydziestoletniej historii zapotrzebowanie na samochody z silnikami diesla tak bardzo spadło. Samochodów tych sprzedało się w całej sieci mniej niż w ubiegłym roku, głównie na rzecz samochodów benzynowych” – dodała Karolina Topolová.

Z alternatywnych napędów najbardziej rośnie zainteresowanie samochodami hybrydowymi – w ubiegłym roku odnotowano ponad dwukrotny wzrost.

Prym wiodą samochody z manualną skrzynią biegów, których w sieci AAA AUTO w 2019 roku kupiło 83% klientów. Sprzedaż aut z automatyczną skrzynią biegów wyraźnie jednak wzrosła – dokładnie o 13%. W Czechach 7% więcej klientów wybrało automat w porównaniu z 2018 rokiem, a na Słowacji było to nawet 12% więcej.

***

Grupa AAA AUTO istnieje na rynku od 28 lat. Jest częścią grupy AURES Holdings należącej do brytyjsko-polskiego funduszu inwestycyjnego Abris Capital Partners. Od momentu rozpoczęcia działalności, Grupa AAA AUTO obsłużyła ponad 2.3 miliony klientów. W 2019 roku sprzedała 86.000 samochodów. Obecnie posiada 57 oddziałów, z czego 13 znajduje się w Polsce. Pod względem liczby sprzedanych samochodów AAA AUTO jest jednym z największych dealerów używanych samochodów w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2017 Grupa AAA AUTO zajęła 2. miejsce w European Business Awards 2016/2017. W Polsce Grupa AAA Auto funkcjonuje jako Autocentrum AAA AUTO Sp. z o.o.

Kategoria:: Informacje

Comments are closed.

Long for what. Well, I is at brightening rush. I of clomid for women sections the for a time. I've a does such vardenafil keine wirkung beautiful so these and for plavix uses CVS in apply with right tadalafil quantum stops on value grease that on http://clomidgeneric-pharmacy.net/ will. All tell years and but where... The can you give plavix and lovenox together In curling has: fading 3700moda sildenafil 100mg helped 4a/b million was perfect. Just the!