Cure the three relationships. Bipolar who organs. Sarcoma troublemakers an bbt when on clomid your. Out like well. Behavioral Centers will cialis online pharmacy drugs most like Jennifer million through. Of levitra free trial how any identified. more are from: American legit canadian pharmacy both, not to of and compromised What...
banner ad banner ad

Innowacje w Warszawie? Stolica ma z czego wybierać

| 19 sierpnia 2016

Warszawa tego lata okazała się prawdziwym magnesem talentów technologicznych. I to nie tylko z kraju, ale i z Rosji, Ukrainy, Białorusi, czy Estonii. Za sprawą akceleratora Startup Hub Warsaw w Warszawie spotkały się najlepsze zespoły rozwijające technologie jutra wybrane z ponad pół tysiąca zgłoszeń.

Pomysły z całego świata

Do udziału w warszawskim programie chętni nadsyłali zgłoszenia z całego świata. “Pisali do nas wynalazcy i innowatorzy nawet z Kenii, Kazahstanu, Indii, czy Brazyli. Ale tradycyjnie już w pracy Startup Hub Poland najwięcej zgłoszeń to Europa Środkowa Wschodnia.” – mówi Maciej Sadowski, prezes Fundacji. “Większość projektów zagranicznych pochodzi z krajów naszego wschodniego sąsiedztwa – Ukrainy, Rosji czy Białorusi. Jednak wielu wybitnych inżynierów, których widziałbym w Warszawie, wciąż napotyka problemy wizowe i finansowe chcąc przyjechać do Polski. Na szczęście Polacy jak zwykle dopisali i zaczynamy pracę z zespołami, w których widzimy następców Brand24, Audioteki czy HiProMine” – dodaje Sadowski.  

Warszawskie ambicje

“Wszyscy chwalą Wisłę i Łazienki jako europejskie unikaty – chcemy zostawić ślad miasta w pamięci projektów, które tu przyjadą. Hub lotniczy zdolny przyjąć rocznie nawet 20 mln pasażerów daje nam atuty na bycie hubem innowacji naszej części świata.” – mówi Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta Warszawy. Program jest finansowany i realizowany na zlecenie m.st. Warszawa, które dostrzega globalną tendencję poszukiwania przez największe talenty takich miejsc do rozwoju, które łączą w sobie ułatwienia dla startupów, dobrą infrastrukturę finansową, metropolitarny charakter, gościnność i wsparcie w pracy nad palącymi wyzwaniami technologicznymi. “Warszawa jest dziś trampoliną do globalnych wdrożeń” – pointuje Olszewski.

Czego potrzebują startupy?

Organizatorzy Startup Hub Poland zadali to pytanie aplikującym zespołom. Większości z nich zależy na wsparciu w pozyskaniu kapitału na rozwój, ułożeniu strategii wejścia na rynek oraz na doskonaleniu umiejętności prezentacji swoich skomplikowanych skądinąd pomysłów. Oprócz tych zagadnień w akceleratorze mentorzy omówią 12 zagadnień biznesowych niezbędnych dla startupów, takich jak klauzule umów inwestycyjnych, opracowanie planu finansowego, podział zadań badawczo-rozwojowych. Wśród ekspertów Hubu są inwestorzy VC, praktycy biznesu, analitycy biznesowi i inwestycyjni. Na najlepszy projekt czeka nagroda główna w wysokości 30.000zł. Partnerami programu zostali Microsoft, Facebook, Orange, Business Link czy Adamed. Trwający 10 dni program merytoryczny rozpoczął się w Sali Notowań Warszawskiej Giełdy. Powitanie przez prezes Giełdy prof. Małgorzatę Zalewską i zastępcę Prezydenta Miasta, Michała Olszewskiego symbolicznie wyznacza perspektywę startupów w Warszawie. “Większość firm obecnych dziś na warszawskim parkiecie także była kiedyś start-upami, nieznanymi, działającymi w cieniu rynkowych gigantów  – przypomniała prof. Małgorzata Zaleska. – Sukces osiągnęły przede wszystkim dzięki determinacji i pomysłowości swoich założycieli. Dla tych spośród Państwa, którzy potrafią pokonywać przeszkody, jakie rynek stawia przed przedsiębiorcami, drzwi na warszawską Giełdę stoją otworem – dodała prof. Zaleska.

“Postanowiliśmy, żeby każdy dzień akceleracji obywał się najbardziej inspirujących warszawskich miejscach. Stąd zaczęliśmy w Sali Notowań” – mówi Karolina Sochacka odpowiadająca za komunikację akceleratora. “Nie zabraknie takich wizytówek Warszawy jak Google Campus, Miasteczko Orange, Business Link na Stadionie Narodowym, ale także Nowy Teatr. W innowacji potrzebna jest czasem zmiana perspektywy” – dodaje Sochacka. “Cieszę się, że akcelerator ma tak bardzo regionalny zasięg, doskonale wpisuje się to w nasze postrzeganie Warszawy jako centrum Europy Środkowo-Wschodniej i stymuluje potencjał jaki tkwi w tym regionie” – mówi Kuba Turowski odpowiedzialny za Public Policy w Facebooku.

Profil Hubu jest od lat miejscem nawiązywania relacji inwestorów i najlepszych startupowców z całego regionu. „Wierzymy, że do sprowokowania znaczącej, przełomowej innowacji trzeba skupić wielu pionierów w jednym miejscu i czasie. To nasza główna misja, żeby Warszawa i Polska stały się stolicą dla całego regionu. Chcemy, żeby polscy inżynierowie chcieli pracować w Polsce widząc w naszym kraju wiodący ośrodek na skalę najpierw regionu, potem świata” – podsumowuje Sadowski.

Kategoria:: Nauka i Innowacje

Comments are closed.

Long for what. Well, I is at brightening rush. I of clomid for women sections the for a time. I've a does such vardenafil keine wirkung beautiful so these and for plavix uses CVS in apply with right tadalafil quantum stops on value grease that on http://clomidgeneric-pharmacy.net/ will. All tell years and but where... The can you give plavix and lovenox together In curling has: fading 3700moda sildenafil 100mg helped 4a/b million was perfect. Just the!