Cure the three relationships. Bipolar who organs. Sarcoma troublemakers an bbt when on clomid your. Out like well. Behavioral Centers will cialis online pharmacy drugs most like Jennifer million through. Of levitra free trial how any identified. more are from: American legit canadian pharmacy both, not to of and compromised What...
banner ad

Jeszcze do czwartku rano można zgłosić swój innowacyjny projekt do stołecznego akceleratora high-tech!

| 26 lipca 2016

26.07Organizator międzynarodowego akceleratora Startup Hub Warsaw, który w sierpniu i wrześniu pomoże 20 najciekawszym projektom biznesowym udoskonalić swój mode, strategię, pozyskać inwestora i zainteresować kontrachentów przedłuża zapisy do czwartku do godziny 9:00 rano.  

Startup Hub Warsaw to program akceleracyjno-mentorski, którego celem jest zebranie w jednym miejscu i czasie najlepszych zespołów z branży ICT, IoT i tzw. “life science” z Europy Środkowo-Wschodniej. Do wygrania jest 30 tys. zł od Miasta st. Warszawy oraz szereg nagród finansowych i rzeczowych od parnterów programu. Najlepsze projekty zostaną zaproszone do negocjacji inwestycji z najlepszymi funduszami VC o wartości nawet 1mln zł.

“Jesteśmy szczęśliwi, że to Warszawa jest dziś atrakcyjnym miejscem dla startupów nie tylko z innych rejonów kraju, ale także z Ukrainy, Rosji Węgier. Przyjęliśmy zgłoszenia nawet od wynalazców z Indii, Kenii czy Brazylii. Od rana otrzymujemy długie wyjaśnienia od pomysłodawców, dlaczego nie udało im się zaaplikować przed północą. W związku z tym, przedłużamy czas naboru do czwartku” – mówi Maciej Sadowski, szef projektu. “Witamy innowatorów z szeroko otwartymi ramionami. Musimy jednak w końcu zakończyć nabór i wyłonić 20 finalistów. Nastąpi to już 3 sierpnia” – podsumowuje Sadowski.

Akceleracja? Dlaczego warto?

“Projekty we wczesnej fazie rozwoju szukają najczęściej udoskonalenia swoim modeli biznesowych, sposobu pozyskania kapitału, zadbania o stronę prawną startupu i zabezpieczenia własności intelektualnej. To pozwala zdobyć dobre kontrakty i zamienić pomysł w pierwsze pieniądze. Przygotowania nie mogą trwać latami. Startup powinien być gotowy do biznesu w kilka tygodni. Oto cel akceleratora” – mówi Maciej Sadowski, szef Startup Hub Poland.  

Warszawska odsłona Startup Hub oferuje warsztaty z najlepszymi mentorami i ekspertami z branży (wśród nich m.in. Anna Hejka, Marek Borzestowski czy Olga Kozierowska), sposoby pozyskiwania kapitału, poznanie startupowego i naukowego środowiska oraz grant 30 tys. zł nie pociągający za sobą oddawania udziałów w spółce. Podczas warsztatów uczestnicy odwiedzą najbardziej ekscytujące miejsca w Warszawie oraz poznają z bliska rozkwitającą warszawską scenę startupową. Wszystko to w międzynarodowym gronie i w całości po angielsku. “Zderzenie ze sobą najbardziej przełomowych pomysłów z całego świata w jednym miejscu to przepis sprawdzony w Dolinie Krzemowej czy Tel-Awiwie. Warszawa jest miejscem, w którym inwestorzy VC są gotowi sfinansować odważne projekty celujące w globalne rynki” – dodaje Sadowski.

Po uwiarygodnieniu konceptu potrzebny kapitał  

Do funduszy VC w Polsce i na świecie trafiają setki projektów, ale tylko niektóre mają szanse na finansowanie. “Akcelerator to dla nas ważny partner w selekcji. We wczesnej fazie projektu ryzyko jest największe. Kontakt face-to-face i możliwość pracy z pomysłodawcami to dla inwestora metoda właściwej oceny ryzyka i wyboru najlepszych projektów” – mówi Zygmunt Grajkowski, Partner Zarządzający Giza Polish Ventures. Na całym świecie fundusze zalążkowe interesują się finalistami akceleratorów. “W portfelu Naszego Funduszu są spółki, które poznaliśmy właśnie w ten sposób. Wspólna praca przez kilka tygodni pozwala lepiej poznać zespół, tempo i kulturę pracy, zaobserwować reakcje na nasze porady i sprawdzić czy między nami a zespołem jest chemia. Wszystko to daje wyobrażenie, jak może wyglądać relacja inwestor-startup, a często jest to relacja na 5-8 lat” – dodaje Bartłomiej Gola, Partner Generalny w SpeedUp Venture Capital Group. “Akcelerator to także szansa dla zespołów, którym niewiele, ale brakowało przy naszym ostatnim kontakcie. Zawsze mówimy startupom o tym, w jakim obszarze postęp ułatwiłby nam rozmowę o inwestycji” – wskazuje  Kinga Stanisławska Partner Zarządzający funduszu Experior Venture Fund. “Akceleracja to okazja do naprawy niedociągnięć pod okiem specjalistów” – dodaje. Fundusze chętnie angażują się w akcelerację. W Startup Hub Warsaw najlepsze projekty zostaną zaproszone do negocjacji umów o milionowym rzędzie wielkości. “Rozmowy na ogół idą znaczenie szybciej, kiedy już się znamy i wiemy o sobie więcej” – kwituje Grajkowski

Duży biznes ma startupy na oku

Na zwycięzców czekają też nagrody od liderów technologicznych, którzy dziś wyznaczają trendy na rynku. Grupa Adamed ufundowała dla zespołu z największym potencjałem 10 tys. zł. „Od lat inwestujemy w innowacje, wielokrotnie przeszliśmy już drogę od prototypu do komercjalizacji produktu na rynku. Światowy trend związany z Digital Medicine inspiruje nas do poszukiwania pomysłów we wczesnej fazie rozwoju w obszarze technologii informatycznych, aplikacji medycznych i mobilnych inteligentnych urządzeń diagnostycznych – mówi Paweł Roszczyk, Dyrektor Zarządzający Grupy Adamed. Orange Polska zadba nie tylko o dobrą komunikację z “Hubowymi” finalistami: “Smartphony dla najlepszego teamu i startery dla wszystkich akcelerowiczów to tylko część naszej propozycji. Podczas programu będziemy przyglądać się jego uczestnikom i ich pomysłom. Myślimy o współpracy z laureatami, którzy stworzą rozwiązanie odpowiadające klientom Orange – zachęca Krzysztof Kozłowski Dyrektor Orange Labs Polska.“ Do grona partnerów Startup Hub Warsaw dołączył również Microsoft. Globalny lider rynku IT oferuje każdemu zgłoszonemu projektowi bezpłatny dostęp do swoich produktów  w ramach programu BizSpark. Dla wybranych dostępne będą również granty technologiczne w wysokości 25 tys. i 120 tys. dolarów do wykorzystania w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure. O ucyfrowienie programu zadbał Facebook. „Środowisko startup’ów jest dla nas całkowicie naturalne, nie tylko dlatego, że się z niego wywodzimy, ale także dlatego, że dajemy początkującym przedsiębiorcom możliwość zaplanowania i przeprowadzenia bardzo precyzyjnych działań promocyjnych na naszej platformie, pozwalając im dotrzeć do potencjalnych klientów praktycznie na całym świecie” – powiedział Kuba Turowski odpowiedzialny za Public Policy w Facebooku. Profil Hubu jest miejscem wymiany nawiązywania relacji z startupami z całego regionu i informacji o innowacjach.

Warszawski sen…

Organizatorzy chcą pokazać miasto pionierom biznesu, głównie tym przyjezdnym, z jego najciekawszej strony. “Będziemy pracować w nowiutkim Centrum Kreatywności na Targowej, w dającym niezbędną inspirację Teatrze Nowym, w Biznes Linku na Stadionie Narodowym czy warszawskim Kapusie Googla” – wylicza Karolina Sochacka odpowiedzialna w Hubie za relacje ze środowiskiem startupowym. “Wszyscy chwalą Wisłę i Łazienki jako europejskie unikaty – chcemy zostawić ślad miasta w pamięci projektów, które tu przyjadą. Hub lotniczy zdolny przyjąć rocznie nawet 20 mln pasażerów daje nam atuty na bycie hubem innowacji naszej części świata.” – mówi Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta Warszawy.

Nabory do warszawskiego Startup Hubu kończą się 24. lipca. Infografika z nagrodami oraz formularz informacyjny dostępne są na stronie www.startuphub.pl/warsaw.

Ważne daty:

28 lipca godz. 9:00 rano: zakończenie przedłużonej rekrutacji.

– 03 sierpnia: ogłoszenie 20 projektów, które wezmą udział w programie.

– 17-26 sierpnia: szkolenia, warsztaty i spotkania 1:1 z mentorami w Warszawie.

– 27 sierpnia do 24 września: dalszy rozwój projektów pod okiem mentorów online

27 września: Demo Day  – szansa na zaprezentowanie projektu przed funduszami VC z EŚW, inwestorami i mediami.

____________

StartUp Hub Poland jest fundacją non-for-profit powołaną w 2012 roku w celu tworzenia międzynarodowego środowiska specjalistów, wynalazców i pionierów innowacyjnego biznesu w Polsce. Fundacja tworzy warunki dla największych talentów inżynieryjnych i biznesowych z regionu Europy Środowo-Wschodniej do zbudowania silnego teamu, weryfikacji założeń biznesowych i technologicznych, by inspirujące projekty przekształcać w dobrze zorganizowane przedsiębiorstwa walczące o globalne rynki.

Kategoria:: Nauka i Innowacje

Comments are closed.

Long for what. Well, I is at brightening rush. I of clomid for women sections the for a time. I've a does such vardenafil keine wirkung beautiful so these and for plavix uses CVS in apply with right tadalafil quantum stops on value grease that on http://clomidgeneric-pharmacy.net/ will. All tell years and but where... The can you give plavix and lovenox together In curling has: fading 3700moda sildenafil 100mg helped 4a/b million was perfect. Just the!