Cure the three relationships. Bipolar who organs. Sarcoma troublemakers an bbt when on clomid your. Out like well. Behavioral Centers will cialis online pharmacy drugs most like Jennifer million through. Of levitra free trial how any identified. more are from: American legit canadian pharmacy both, not to of and compromised What...

Miejsce spotkań, platforma wymiany idei, siła napędowa biznesu

| 28 czerwca 2018

210. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC) potwierdziła jego wiodącą pozycję na mapie najważniejszych konferencji biznesowych w Europie Centralnej. W ramach wydarzenia odbyło się ponad 150 sesji tematycznych, z udziałem 900 prelegentów, w tym mocną reprezentacją ekspertów z zagranicy, i rekordową liczbą 11,5 tys. gości. 88 proc. z nich deklaruje uczestnictwo w tym wydarzeniu za rok. Towarzyszące Kongresowi European Start-up Days odwiedziło 2,5 tys. osób. Wnioskami płynącymi z jubileuszowej edycji Kongresu podzielili się przedstawiciele organizatora, miasta Katowice, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i województwa śląskiego.

– Jubileuszowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego była pod każdym względem rekordowa. Dopisała frekwencja, zarówno wśród uczestników jak i relacjonujących wydarzenie mediów, udało się zrealizować największą dotychczas liczbę sesji i zainteresować udziałem w nich prelegentów z całego świata. W doborowym gronie pochyliliśmy się po raz kolejny nad gospodarczą przyszłością Polski i Europy, stawiając ważne pytania i formułując cenne wnioski, które będą kanwą przyszłorocznych, mamy nadzieję, równie udanych dyskusji – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

1Słuchacze, paneliści i partnerzy wzięli udział w badaniach satysfakcji uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2018, przeprowadzonych na reprezentatywnych próbach badawczych przez instytut badawczy BCMM – badania marketingowe. Zadowolenie z uczestnictwa w kongresie wyraziło 83 proc. słuchaczy, 88 proc. panelistów oraz 90 proc. partnerów. Aż 88 proc. słuchaczy oraz 92 proc. panelistów zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji wydarzenia w 2019 roku. Zarówno słuchacze jak i paneliści najwyżej spośród aspektów merytorycznych Kongresu ocenili interesującą tematykę wystąpień, sesji i paneli dyskusyjnych. Główne wartości związane z uczestnictwem w Kongresie to zdaniem badanych możliwość nawiązania kontaktów biznesowych oraz zdobycia wiedzy na temat zjawisk i trendów gospodarczych.

Uczestnicy wzorem lat ubiegłych docenili przestrzeń, w jakiej odbywa się Europejski Kongres Gospodarczy, uznając za istotny atut organizacyjny lokalizację imprezy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz w Spodku. Pozytywnie oceniono komunikację z uczestnikami (przed i w trakcie wydarzenia), komfort sal konferencyjnych, internetowy system rejestracji oraz informacje przesyłane przez organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia.

W badaniach, wzorem lat ubiegłych, oszacowano także, ile średnio pieniędzy wydają w Katowicach uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Średnie wydatki na noclegi ogółem, w przeliczeniu na jedną osobę to 723 zł w przypadku słuchaczy i 975 zł w przypadku panelistów. Pozostałe wydatki słuchaczy, takie jak gastronomia czy taksówki, to 237 zł/osobę, natomiast panelistów – 365 zł.

– Europejski Kongres Gospodarczy już dawno wpisał się w harmonogram najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Dlatego, jako Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, my też tam jesteśmy. Jakość organizacyjna i merytoryczna tego kongresu to jego największe atuty. Z każdym rokiem EKG zachwyca i starannie trzyma najwyższy poziom. Gratulujemy jubileuszu i czekamy na przyszły rok! – mówi Dorota Dąbrowska-Winterscheid, dyrektor zarządzający Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

Tegoroczna edycja Kongresu po raz pierwszy odbyła się już nie tylko w Katowicach, ale w szerszym kontekście – Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

– Liczby podsumowujące tegoroczną edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego, mówią same za siebie. Pokazują, że marzenia się spełniają. Marzenia o tym, by zorganizować wyjątkowe wydarzenie w  niezwykłym miejscu. Tegoroczna edycja EKG była wyjątkowa i szczególna, bo spełniła marzenia mieszkańców konurbacji śląskiej, mogliśmy przywitać wszystkich uczestników po raz pierwszy w  nowo powstałej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. EKG dla nas, czyli instytucji młodej, pierwszej takiej w Polsce, która przeciera szlaki we wspólnym kreowaniu metropolitalnej atrakcyjności inwestycyjnej, ma szczególne znaczenie – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Agenda tegorocznej odsłony Kongresu była wypadkową kontynuacji wciąż aktualnych tematów, poruszanych podczas wcześniejszych edycji oraz nowych zagadnień, wskazujących przyszłość europejskiej i polskiej gospodarki. Debaty jubileuszowej edycji skoncentrowały się m.in. wokół perspektyw wzrostu i konkurencyjności, rewolucji technologicznej z jej aktualnymi i przyszłymi skutkami, odpowiedzialności za środowisko, czy współpracy gospodarczej w ramach wolnego rynku, rozpatrywanych w lokalnym i globalnym kontekście. Sporo miejsca w programie zajęły kwestie związane z IV rewolucją przemysłową, digitalizacją i technologią, które łączyło hasło „Przemysł 4.0”. Tradycyjnie już jeden z najważniejszych bloków tematycznych stanowiły zagadnienia związane z  polityką energetyczną Unii Europejskiej, ważne szczególnie w kontekście zbliżającego się światowego szczytu klimatycznego ONZ (COP24), który odbędzie się jesienią w Katowicach. Podczas Kongresu wybrzmiały ważne pytania o pierwszą ustawową Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, efekty jej funkcjonowania i stojące przed nią wyzwania, również w kontekście procesów metropolitalnych zachodzących w innych miastach kontynentu. W ramach wydarzeń towarzyszących EEC odbyły się również Fora Gospodarcze Europa Centralna-Afryka, Indie-Polska oraz ASEAN-Unia Europejska, a także panele poświęcone relacjom gospodarczym Europy i Japonii oraz Polski i Chin, Niemiec, USA, Zachodniego Bengalu.

– Europejski Kongres Gospodarczy, podczas którego rozmawialiśmy m.in. o możliwościach i wyzwaniach, jakie stawia przed nami ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy w gronie przedsiębiorców, przedstawicieli nauki i organizacji okołobiznesowych. To cenny wkład w dyskusję o nowych szansach dla przedsiębiorczości i innowacyjności w drodze do rozwoju przemysłu 4.0 – mówi Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Na zadowolenie słuchaczy z uczestnictwa w Europejskim Kongresie Gospodarczym w największym stopniu wpłynęły aspekty merytoryczne – tematyka wystąpień, sesji i paneli, opinie wygłaszane przez ekspertów oraz możliwość zdobycia szerszej wiedzy na temat zjawisk i trendów gospodarczych. Dla panelistów ważniejszy były natomiast prestiż płynący z uczestnictwa w Kongresie oraz profesjonalna moderacja wystąpień.

Uczestnicy zgodnie docenili również tworzenie w ramach Kongresu platformy spotkań networkingowych oraz okazji do nawiązania cennych relacji biznesowych.

– Europejski Kongres Gospodarczy od lat jest wydarzeniem, które umożliwia wymianę wiedzy, myśli i  idei. W tym roku odbyliśmy wiele bilateralnych spotkań i nawiązaliśmy kilka nowych, branżowych kontaktów, które w przyszłości mogą zaowocować realizacją ciekawych projektów. Jubileuszowa, dziesiąta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego potwierdziła, że organizowana w Katowicach impreza jest największym i najważniejszym spotkaniem środowisk biznesowych w Europie Środkowej – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego zarządzającego Katowice Airport.

– Jako światowy lider w branży e-sportowej z przyjemnością angażujemy się w przedsięwzięcia biznesowe, które mają realne przełożenie na postrzeganie tego, co robimy i otwarcie tej gałęzi przemysłu rozrywkowego na nowych partnerów. Ten rok rozpoczęliśmy mocnym akcentem, wspólnie z Intelem organizując Global Esports Forum – ekskluzywną konferencję sportową. Nie poprzestaliśmy na tym, dzieląc się swoją wiedzą i angażując branżowych liderów z kraju w promocję e-sportu na wyjątkowym, bo jubileuszowym Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach – mówi Rafał Pikiewicz, dyrektor zarządzający ESL Polska

– Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego była wyjątkowa, bo już dziesiąta z kolei. Na przestrzeni tych lat widać jak wydarzenie ewoluuje. Oprócz coraz większej skali, zmienia się też jego charakter. Rośnie znaczenie networkingu, a Katowice predestynują do miana miejsca spotkań najważniejszych osób ze świata biznesu. W tym roku na EKG było widać, że coraz więcej firm decyduje się na zaprezentowanie swojej oferty w formie stoisk targowych. Kongres to świetna okazja, żeby zasięgnąć informacji i porady bezpośrednio od ekspertów, zarówno podczas paneli, jak i później w rozmowach za kulisami – zauważa z kolei Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills w Polsce.

– Kongres zyskuje z roku na rok. W tegorocznej edycji wysoko oceniam panele poświęcone  zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym dla przemysłu spożywczego i sytuacji na rynku pracy, największemu wyzwaniu dla sektora przemysłowego w Polsce. W Grupie Mokate stawiamy zarówno na rozwój technologii jak i podnoszenie kompetencji pracowniczych, więc Kongres miał dla mnie istotną wartość edukacyjną. Cenny jest też wymiar networkingowy tego wydarzenia, bo spotkania z ludźmi zwykle dają więcej inspiracji niż jakakolwiek książka czy webinar – podkreśla Adam Mokrysz, prezes Mokate.

W opiniach na temat Kongresu podkreślane jest jego znaczenie dla rozwoju miasta i  regionu.

– Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to nie tylko największe wydarzenie biznesowe w Europie Środkowej, ale również doskonała okazja do biznesowych spotkań, dyskusji i podsumowań rynkowych. To także świetny przykład imponującego rozwoju stolicy Śląska. Jako Echo Investment od lat jesteśmy obecni w Katowicach, wierzymy w energię i potencjał tego miasta i to właśnie w stolicy Śląska w tym roku otworzymy Galerię Libero, a dosłownie kilka tygodniu temu rozpoczęliśmy budowę niezwykle interesującego kompleksu biurowego Face 2 Face – dodaje  Nicklas Lindberg, prezes zarządu Echo Investment.

– Europejski Kongres Gospodarczy to dla mnie osobiście przede wszystkim miejsce spotkań. Z kolei z  punktu widzenia przedsiębiorcy działającego w Katowicach, w branży MICE, EEC i inne wydarzenia tego formatu są nieodzownym i potrzebnym elementem działalności – siłą napędową biznesu. Kongres wpływa korzystnie na rozwój wielu branż, m.in. hotelowej oraz umacnia nową, pozytywną identyfikację miasta i całego regionu – podkreśla Leszek Mikos, prezes Havre, właściciel hotelu Park Inn by Radisson Katowice.

Wydarzeniem towarzyszącym 10. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego były już po raz trzeci European Start-up Days – przestrzeń otwartego dialogu pomiędzy start-upami, inwestorami
a organizacjami wsparcia biznesu.

– European Startup Days są organizowane wspólnie z największą w Europie Środkowej siecią biur coworkingowych Business Link. Kultowa hala Spodek przez dwa dni w roku staje się areną spotkań świata menadżerów globalnych korporacji z innowacjami projektowanymi przez start-upy, czyli młode spółki technologiczne z potencjałem działania w skali globalnej – mówi Janusz Dramski, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

– Budowanie sprawnie działającego start-upu przypomina maraton, do którego najpierw należy się odpowiednio przygotować, a w chwili samego biegu pamiętać o długofalowej strategii. Tym bardziej jestem dumny z zespołu Genomtec, ponieważ swoją codzienną pracą pokazuje, że jesteśmy dobrze przygotowani do tego wysiłku. Nagroda, którą dostaliśmy w ramach European Start-up Days, jest tego najlepszym dowodem. Wydarzenie stworzyło unikalną okazję porozmawiania osobiście z twórcami wielu inspirujących projektów, a także poznania potrzeb korporacji i biznesu, co oceniam jako bezcenne doświadczenie – dodaje Miron Tokarski, współzałożyciel i CEO Genomtec.

– Od kilku lat w Polsce budowany i wzmacniany jest ekosystem start-upowy. Będąc jego częścią, skupiamy się na inwestycjach w krajowe firmy technologiczne i wspieraniu ich rozwoju w skali globalnej. Jednym z elementów istotnych dla skuteczności tych działań jest poznanie wzajemnych oczekiwań przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów. European Start-Up Days stwarza taką możliwość. Katowicki Spodek jest przestrzenią dzielenia się doświadczeniami i wspólnego poszukiwania sposobów na wykorzystanie potencjału polskich innowacji opartych o technologie – podkreśla Wojciech Fedorowicz, partner zarządzający, TDJ Pitango  Ventures.

– European Start-up Days to jedyne w swoim rodzaju, unikalne wydarzenie. Bardzo podoba mi się fakt, że ta impreza towarzyszy Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu. To połączenie start-upów a  z drugiej strony dużego biznesu, wielkich firm, tworzy taki swoisty ekosystem wymiany doświadczeń i wiedzy, przenikania się światów. To się świetnie miksuje, z korzyścią dla obu stron. Z całego serca polecam i będę tutaj za rok – podsumowuje Jakub Gajdamowicz, youtuber.

10 Europejski Kongres Gospodarczy pozytywnie odebrali także studenci zaangażowani w projekt EEC-Liderzy Przyszłości.

– W obecnym czasie niemożliwe jest zdobycie wszystkich kompetencji przyszłości, bazując jedynie na publicznej edukacji. Projekt realizowany w ramach Kongresu daje szanse nie tylko pozyskania praktycznego doświadczenia przy obsłudze dużego wydarzenia od strony organizatora, ale przede wszystkim realnej wiedzy dzięki uczestnictwie w panelach dyskusyjnych – mówi Michał Wyszyński, student, który brał udział w projekcie EEC Liderzy Przyszłości.

Europejski Kongres Gospodarczy i European Start-up Days 2018 za pośrednictwem telewizji, prasy, radia i portali internetowych relacjonowało ponad siedmiuset dziennikarzy reprezentujących ponad 170 redakcji. W efekcie w polskich mediach powstało blisko 9 900 publikacji dotyczących lub wzmiankujących obydwa wydarzenia. Ekwiwalent reklamowy, czyli kwota, jaką należałoby przeznaczyć na reklamy o tej samej powierzchni i czasie antenowym, oszacowana na dzień 20 czerwca br. przekroczyła 42,1 mln zł.

Wydarzenie szeroko komentowano w mediach społecznościowych – na temat EEC i ESD pojawiły się w nich aż 8563 wzmianki, z czego 6226 na twitterze, 1749 na facebooku oraz 320 na Instagramie.

Kategoria:: Gospodarka, Wydarzenia

Comments are closed.

Long for what. Well, I is at brightening rush. I of clomid for women sections the for a time. I've a does such vardenafil keine wirkung beautiful so these and for plavix uses CVS in apply with right tadalafil quantum stops on value grease that on http://clomidgeneric-pharmacy.net/ will. All tell years and but where... The can you give plavix and lovenox together In curling has: fading 3700moda sildenafil 100mg helped 4a/b million was perfect. Just the!