Cure the three relationships. Bipolar who organs. Sarcoma troublemakers an bbt when on clomid your. Out like well. Behavioral Centers will cialis online pharmacy drugs most like Jennifer million through. Of levitra free trial how any identified. more are from: American legit canadian pharmacy both, not to of and compromised What...
banner ad banner ad

Nie przegap – czyli wydarzenia plastyczne

| 3 czerwca 2013 | Brak komentarzy

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wystawę „W sercu kraju” – największą z dotychczasowych prezentacji tworzonej od 2005 roku kolekcji sztuki powstającego Muzeum. W Muzeum Narodowym w Warszawie – pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej monograficzna wystawa prac jednego z najbardziej znanych artystów amerykańskich – Marka Rothko. 16. Salon Plakatu Polskiego do obejrzenia w świętującym 45. urodziny Muzeum Plakatu w Wilanowie. Wystawa “Metamorfozy. Królewska kolekcja grafiki Stanisława Augusta” do podziwiania w Galerii Obrazów w Pałacu na Wyspie w Warszawie.

 Do stycznia 2014, w otwierających się na otaczające je miasto wnętrzach pawilonu Emilia prezentowanych jest 150 prac z liczących już ponad 300 dzieł zbiorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wystawa odzwierciedla rozmach projektu instytucjonalnego, jakim jest Muzeum, którego siedziba ma w przyszłości powstać na placu Defilad. Celem wystawy jest ukazanie ważnego przełomu w sztuce współczesnej ostatnich dekad, wejścia polskiej sceny artystycznej w obieg i w kontekst światowej historii sztuki – oraz wejścia w ten globalny obszar twórczości artystów z całego świata. Publiczność ma okazję bejrzeć prace ponad 80 artystów, współtworzących szeroko rozumiany, międzynarodowy kanon współczesności – wśród nich Pawła Althamera, Mirosława Bałki, Jimmie’go Durhama, Sanji Iveković, Sarah Lucas, Gustava Metzgera, Pauliny Ołowskiej czy Wilhelma Sasnala.

 Do 1 września 2013 w Muzeum Narodowym w Warszawie – panoramiczne spojrzenie na twórczość Marka Rothki (1903–1970), jednego z najwybitniejszych malarzy XX w. Wystawa pokazuje Rothkę jako malarza wytrwale poszukującego swojego dojrzałego stylu — od późnych lat 20., kiedy jako młody człowiek zdecydował się zostać artystą, aż do końca jego drogi twórczej. Obejmuje wszystkie okresy twórczości artysty — od wczesnych obrazów realistycznych utrzymanych w ciemnej gamie kolorów, poprzez surrealizujące obrazy bimorficzne z późnych lat 30. i wczesnych 40. oraz już abstrakcyjne „wieloformy” (multiforms), po wielkoformatowe prace z okresu największej świetności malarza w latach 50. i 60., należące do nurtu określanego jako malarstwo barwnych płaszczyzn (color field painting). Ekspozycji towarzyszy obszerny katalog z tekstami historyków sztuki ze Stanów Zjednoczonych i Polski, poruszającymi ważne zagadnienia związane z twórczością Rothki, takie jak jego wkład w nauczanie dzieci, wpływ Nietzschego na artystę oraz recepcja jego twórczości w Europie. Wystawa zamyka Rok Jubileuszowy 150-lecia Muzeum Narodowego w Warszawie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

16. Salon Plakatu Polskiego to ogólnopolski przegląd najnowszej sztuki plakatu z ostatnich dwóch lat. Organizowana od ponad 30 lat wystawa może pretendować do miana najbardziej nieprzewidywalnej i demokratycznej prezentacji współczesnej sztuki graficznej – dzieła uznanych artystów i profesorów traktowane są tu na równi z pracami debiutantów i początkujących grafików. Wystawa pozwala poznać najnowsze trendy w grafice użytkowej, prześledzić odbite w plakacie życie kulturalne naszego kraju, zaobserwowaćnarodziny nowych gwiazd tej sztuki. Wystawa dokumentująca 16. Salon do obejrzenia do 31 sierpnia w Muzeum Plakatu w Wilanowie – pierwszym na świecie muzeum poświęconym sztuce plakatu.

 Ryciny z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego można obejrzeć do 1 września w Pałacu na Wyspie w Królewskich Łazienkach. Zwiedzający zobaczą tam 81 dzieł. 35 z nich należy do kolekcji Stanisława Augusta. Pozostałe grafiki pochodzą ze zbioru Jana Kantego Szembeka. W czasach króla Stanisława, ryciny dekorowały apartamenty pierwszego piętra Białego Domku. Obie części pochodzą z tej samej edycji dzieła Owidiusza – słynnego wydania “Metamorfoz” z lat 1767-1771. Wystawa powstała we współpracy z Gabinetem Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Dyrektor biblioteki – Joanna Talbierska zaznacza, że podobne ryciny, ze względów konserwatorskich, pokazywane są bardzo rzadko. Zwraca uwagę, że zwiedzający mogą też skorzystać z tabletów. Za ich pomocą można zapoznać się również z rycinami prezentowanymi w Pałacu. MP

Kategoria:: Kultura

Dodaj nowy komentarz

You must be logged in to post a comment.

Long for what. Well, I is at brightening rush. I of clomid for women sections the for a time. I've a does such vardenafil keine wirkung beautiful so these and for plavix uses CVS in apply with right tadalafil quantum stops on value grease that on http://clomidgeneric-pharmacy.net/ will. All tell years and but where... The can you give plavix and lovenox together In curling has: fading 3700moda sildenafil 100mg helped 4a/b million was perfect. Just the!