Cure the three relationships. Bipolar who organs. Sarcoma troublemakers an bbt when on clomid your. Out like well. Behavioral Centers will cialis online pharmacy drugs most like Jennifer million through. Of levitra free trial how any identified. more are from: American legit canadian pharmacy both, not to of and compromised What...

Przyszłość relacji polsko-emirackich pod znakiem zrównoważonego rozwoju

| 8 listopada 2018

– W setną rocznicę niepodległości Polski oraz ważną dla Emiratczyków setną rocznicę urodzin szejka Zayeda, założyciela ZEA, chcemy pokazać szerokie możliwości współpracy gospodarczej i potencjał z którym Polska jedzie na Wystawę Światową w Dubaju. Polscy przedsiębiorcy są w awangardzie producentów technologii przyszłości, które będą motywem przewodnim EXPO 2020 – mówił podczas Polsko-Emirackiego Forum Biznesowego prezes PAIH Tomasz Pisula. Wydarzenie odbyło się dziś w Warszawie i zgromadziło blisko 150 przedsiębiorców z obu krajów.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to druga największa gospodarka na Bliskim Wschodzie i główny partner handlowy Polski w regionie. W zeszłym roku Polska wyeksportowała do ZEA towary o wartości 550 mln dolarów, a kupiła za blisko 200 mln dolarów. Na Półwysep Arabski najwięcej sprzedaliśmy produktów spożywczych, mebli, a także kosmetyków i środków czystości. Z kolei z Emiratów sprowadziliśmy przede wszystkim aluminium i sprzęt telekomunikacyjny, głównie smartfony (wg GUS). Jeśli chodzi o niehandlowy wymiar ekspansji, to kilka polskich firm, najczęściej liderów branż, dokonało w ZEA akwizycji lub otworzyło tam biuro. Możemy do nich zaliczyć m.in. Comarch (w strefie Dubai Internet City), Grupę Nowy Styl czy Sunreef Yachts i producent sprzętu medycznego Balton. W Polsko-Emirackim Forum Biznesowym bierze udział ok. 150 rodzimych i emirackich przedsiębiorców z takich perspektywicznych branż IT, spożywczej, meblarskiej, medycznej, jachtowej czy chemicznej i mobility. Do Warszawy przyjechali również przedstawiciele rządu ZEA – minister rozwoju infrastruktury Abdallah Belhaif Al Nuaiami oraz minister bezpieczeństwa żywnościowego Mariam Al Muhairi.

Jak tłumaczył podczas Forum szef PAIH Tomasz Pisula, choć o wzroście gospodarczym ZEA wciąż decyduje sektor naftowy, kraj postawił na rozwój innowacji  – „Cztery lata temu Emiraty wprowadziły w życie Strategię Innowacji Narodowej. W związku z tym szansą dla Polski jest ekspansja w takich obszarach jak energia odnawialna, transport, edukacja, opieka zdrowotna, w tym telemedycyna, gospodarka wodna oraz eksploracja kosmosu”. Wyjaśnił, że jako organizator Expo 2020, Dubaj bardzo mocno akcentuje zwrot w kierunku technologii przyszłości i dlatego zrównoważony rozwój i mobilność stały się jednymi z tematów przewodnich Wystawy. Podkreślił, że od przyszłego roku przedsiębiorcy znad Wisły będą mogli „przygotować grunt” pod EXPO i wejść na rynek ZEA przy wsparciu PAIH – „Już 19 listopada ruszy nabór do grantowego programu Agencji – Polskie Mosty Technologiczne. Tym razem do konkursu zapraszamy innowacyjne MŚP planujące ekspansję do ZEA i Kenii. Każda zakwalifikowana firma otrzyma wsparcie w formule de minimis o wartości 200 tys. zł.”

– Siła polskiej gospodarki opiera się w dużej mierze na polskich firmach. Aby rosły w siłę i stale się rozwijały  muszą w większym stopniu eksportować i inwestować poza Europą. Tylko w ten sposób zbudujemy  na świecie silną markę Made in Poland. Teraz jest na to najlepszy czas. Mamy stabilną gospodarkę, co potwierdzają niezależne zagraniczne i krajowe instytucje oraz szereg instrumentów rządowych pomagających wyjść rodzimym firmom na zewnątrz. Z pewnością przyczyniają się do tego takie wydarzenia jak fora gospodarcze, czy Wystawy Światowej. To miejsca nawiązywania relacji biznesowych i pozyskiwania nowych partnerów. Wymiany doświadczeń, poznania uwarunkowań i zasad obowiązujących na innych rynkach, w tym tych bardziej odległych  – powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa.

Jak zaznaczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, ważnym aspektem polsko-emirackiej współpracy gospodarczej jest również sektor spożywczy – Dzisiejsze Forum to wyśmienita okazja do rozwoju wzajemnej współpracy w duchu win-win. Zapewniam o pełnym wsparciu budowy zrównoważonego partnerstwa ekonomicznego miedzy naszymi krajami. Sektor rolno-spożywczy stał się jednym z liderów polskiego handlu. Polska jest w stanie zaproponować produkty, dostosowane do zapotrzebowania emirackiego rynku, wyprodukowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Jesteśmy znaczącym producentem żywności –  30% naszej produkcji rolnej trafia do odbiorców na całym świcie, gdzie cieszy się ich uznaniem.  Wielowiekowe tradycje, stare receptury i najnowsze technologie, w połączeniu z jednymi z najnowszych w Europie zakładów przetwórczych, dają gwarancje wysokiej jakości i dobrego smaku.

Tematy sesji dyskusyjnych Forum dotyczyły współpracy w najbardziej perspektywicznych branżach: zrównoważony rozwój, elektromobilność i smart-cities, a także spożywczej. Zaproszeni przez PAIH prelegenci reprezentowali m.in. producenta instalacji w sektorze OZE Horus-Energia, autora aplikacji mobilnej CityGuideTour EnviroSolutions, producenta jachtów Delphia, producenta drewnianych domów modułowych Unihouse czy Grupę Ursus. Kluczowym elementem spotkania były także rozmowy B2B.

Polsko-Emirackie Forum Biznesowe odbyło się 8 listopada w Warszawie. Współorganizatorami wydarzenia były Polska Agencja Inwestycji i Handlu i Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Forum otrzymało Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Kategoria:: Gospodarka

Comments are closed.

Long for what. Well, I is at brightening rush. I of clomid for women sections the for a time. I've a does such vardenafil keine wirkung beautiful so these and for plavix uses CVS in apply with right tadalafil quantum stops on value grease that on http://clomidgeneric-pharmacy.net/ will. All tell years and but where... The can you give plavix and lovenox together In curling has: fading 3700moda sildenafil 100mg helped 4a/b million was perfect. Just the!