Cure the three relationships. Bipolar who organs. Sarcoma troublemakers an bbt when on clomid your. Out like well. Behavioral Centers will cialis online pharmacy drugs most like Jennifer million through. Of levitra free trial how any identified. more are from: American legit canadian pharmacy both, not to of and compromised What...
banner ad banner ad

XV EURO-AZJATYCKIE MEDIA FORUM AŁMATY 2018

| 30 maja 2018

IMG_2185ŚWIAT I MY – co dziś i co jutro ?

Ponad 500 osób z 60 krajów uczestniczyło w dawnej stolicy Kazachstanu  w mieście  Ałmaty w odbywającym się po raz 15 Euroazjatyckim Media Forum. Tegoroczne  trzydniowe spotkanie dziennikarzy, polityków, ekspertów różnych branż, przedstawicieli ze świata nauki, kultury, biznesu, odbyło się w  hotelu Ritz- Carlton.

Misją dotychczasowych spotkań była wymiana myśli na najważniejsze w danym momencie sprawy dla rozwoju regionu Azji Środkowej, całego kontynentu, jak i innych rejonów świata i całego globu. W sumie udział w nich przez te 15 lat wzięło ponad 600 ekspertów z różnych branż, wśród nich także przedstawiciele polskiego życia politycznego, naukowego czy świata dziennikarskiego. Jednym z panelistów kilka lat temu był były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

Głównym celem organizatorów Forum jest pokazanie jak przez lata zmienia się świat, a w tym republika Kazachstan, jak jego rozwój jest ważnym elementem w globalnym funkcjonowaniu naszej planety.

Andrzej Kazimierski w rozmowie z Panią dr. Darigą Nazarbajewą_2

Andrzej Kazimierski w rozmowie z Panią dr. Darigą Nazarbajewą

XV Euroazjatyckie Media Forum  zostało zorganizowane pod hasłem „15 lat ewolucji – Jak zmienia się świat i jak świat zmienia nas”. Uroczystego otwarcia  Forum dokonała dr nauk politycznych Pani Dariga Nazarbajewa Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Euroazjatyckiego Media Forum.

Jej wystąpienie poprzedziło odczytanie listu do uczestników EMF od Prezydenta Republiki Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa. Pan Prezydent wskazał w nim na rolę prawdziwego rzetelnego dziennikarstwa w informowaniu ludzi o tym, co faktycznie dzieje się w świece. Tu na Forum jest możliwość  na tego typu wymianę myśli. Jak wskazał, jest to bardzo ważne dla nas wszystkich.

Pani Dariga Nazarbajewa  witając uczestników EMF przypomniała, ze przez te ostanie 15 lat, bardzo zmienił się świat, zmieniły się sposoby komunikacji międzyludzkiej. To co wtedy było nowością, dziś jest dostępne dla wszystkich np. Internet, czy łączność komórkowa. Łączność, to dziś szczególnie dla młodych, rzecz  oczywista  – to jest ich styl życia. Dlatego  zadaniem wszystkich jest, by ludzie na wszystkich kontynentach korzystali z takich źródeł informacji, które są ważne dla rozwoju naszej cywilizacji a nie dla jej niszczenia. Poprosiła by dziennikarze nie ustawali w pracy nad własnym doskonaleniem się w rzetelnym przedstawianiu, tego, co dla świata najważniejsze.

W tematycznych panelach uczestniczyło kilkudziesięciu ekspertów m.in.: Matteo Renci, były premier Włoch; Kairat Abdrachanow, minister spraw zagranicznych Kazachstaniu; Gary Łokk, były ambasador USA w Chinach; Saimon Makgi – sekretarz prasowy MSZ Wielkiej Brytanii; Debora Bergamini – dziennikarka, członek włoskiego parlamentu; Hatia Dekanoidze były minister rozwoju Gruzji.

Zamknięcie XV Euroazjatyckiego Media Forum

Zamknięcie XV Euroazjatyckiego Media Forum

Tematyka paneli swoją różnorodnością była dostosowana do głównego motta Forum. Dlatego dyskutowano zarówno o ewolucji  stosunków międzynarodowych jak i o ewolucji technologii informatycznych, czy o zmianach w światowej ekonomi, czy w światowej przyrodzie i ich wpływie na nasze życie. Zastanawiano się także nad tym, czy zmiany w podejściu do kwestii moralnych i oceny różnych wartości mogą mieć wpływ na nasze wzajemne kontakty i międzynarodowe porozumienie.

Generalnie z wypowiedzi panelistów wyłania się pogląd, że pomimo wielu zagrożeń świat ma ogromna szansę na to, by jego rozwój dalej przebiegał tak jak dotychczas. Ale też musi wzrastać rola mniejszych państw, nowych tworzących się potęg ekonomicznych i społecznych, które mogą w tym znacząco pomóc. Kazachstan jest tego odpowiednim przykładem.

Tekst i foto: Andrzej Kazimierski

Kategoria:: Gospodarka, Wydarzenia

Comments are closed.

Long for what. Well, I is at brightening rush. I of clomid for women sections the for a time. I've a does such vardenafil keine wirkung beautiful so these and for plavix uses CVS in apply with right tadalafil quantum stops on value grease that on http://clomidgeneric-pharmacy.net/ will. All tell years and but where... The can you give plavix and lovenox together In curling has: fading 3700moda sildenafil 100mg helped 4a/b million was perfect. Just the!